Naprawa i regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Sprzęgło hydrokinetyczne to podstawowy element każdego pojazdu, który posiada automatyczną skrzynię biegów. Jest to dość awaryjny element ze względu na wysokie przeciążenia, którym musi stawiać czoła. Jego wymiana jest często niesamowicie kosztowna i tu z pomocą przychodzi regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego.

Czym jest regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego?

Jest to usługa polegająca na wyczyszczeniu i wymianie poszczególnych elementów sprzęgła. Dobrze działające sprzęgło hydrokinetyczne to również bezproblemowa praca samej automatycznej skrzyni biegów. Profesjonalna usługa zawiera w sobie również odpowiednie testy wytrzymałości czy szczelności całej części oraz dobre wyważenie.

Sprzęgło to odpowiada przede wszystkim za przenoszenie momentu obrotowego generowanego przez silnik. Jego regeneracja może więc poprawić rozruch silnika, wzmocnić stabilizację prędkości obrotowej, a dodatkowo znacząco wpłynie na żywotność chociażby wału korbowego. Z tego względu nie należy zwlekać z jego naprawą.

Jak wyglądają objawy?

Szarpanie, falowanie, drgania czy cięższa zmiana biegów to tylko jedne z objawów towarzyszących awarii sprzęgła hydrokinetycznego. Dodatkowo usłyszeć można różnego rodzaju dziwne odgłosy, w szczególności specyficzne szumy. Najbardziej oczywistym powodem do odwiedzenia najbliższego mechanika może być charakterystyczne szarpanie podczas przyśpieszania.

Zainteresować nas powinno również większe zużycie paliwa, nagrzewanie się skrzyni biegów czy zmienne obroty.

Czym grozi jazda z uszkodzonym sprzęgłem hydrokinetycznym?

Jeżeli żaden z powyższych objawów nie przekonał cię mimo wszystko do odwiedzenia mechanika to możesz narażać się na bardzo duże niebezpieczeństwo. Pierwsze zagrożenie to dość oczywiście dużo większy wydatek. Regeneracja to koszt 300-600 zł, a kupno nowego elementu to nierzadko 2000zł, a więc nawet 3 razy więcej. Jeżeli jednak nie przekonuje cię stan twojego portfela to może zrobi to zagrożenie dla życia.

Jazda z uszkodzonym elementem hydrokinetycznym to niesamowicie niebezpieczna sprawa. Zepsute sprzęgło może doprowadzić również do uszkodzenia skrzyni biegów, a w konsekwencji poważnego wypadku drogowego, który jak powszechnie wiadomo zagraża bezpośrednio życiu naszemu jak i innych kierowców.

Do kogo się udać?

Warto wziąć pod uwagę najlepszych specjalistów w branży. Sprawdzony serwis pozwoli nam uniknąć kłopotów w przypadku na przykład złego sprawdzenia szczelności elementu. Wyspecjalizowany fachowiec nie doprowadzi nas do poważniejszej awarii wielu innych układów i da minimum 12 miesięczną gwarancje na wykonaną usługę bez zbędnego limitu kilometrów.

Zdecydowałeś się na nasze usługi?Jeśli tak, zobacz jak do nas trafić!